GÖKTÜRK İSTANBUL’DA PERSONAL TRAINING VE PILATES DERSLERİ İLE KİLO VERİN YAZA FİT GİRİN

Canan Korkmaz Personal Training dersleri ile siz de incelin
Canan Korkmaz Personal Training dersleri ile siz de incelin

Luminy Life yaza hazırlık sıkılaşma ve incelme programları başladı bile. Bütün kış soğuktan ve iş yoğunluğundan spor yapmaya veya fonksiyonel ve efektif çalışmaya fırsat bulamayanlara müjde! 1, 2 ay içinde tüm vücut toplam 30 ile 80 cm incelmek istemez misiniz? Hemde diyet yapmadan istediğiniz yiyecekleri yiyerek.

İlk bakışta inanılmaz görünse de vücudu yormak yerine nefes çalışmaları ve fonsiyonel yogik personal training antrenmanları ile hem iştahınızı azaltacak hem de ağrısız sızısız, fit ve sıkı bir vücuda sahip olacaksınız.

Zaman zaman doğa içinde zaman zaman kapalı alanda yapacağınız evrensel yaşama enerjisini yayma nefes çalışmaları, aktif ısınma ve fonksiyonel

İstanbul Göktürk'te Persona Traing Spor ve Sağlık
İstanbul Göktürk’te Persona Traing Spor ve Sağlık

antrenmanlar ile daha az yeme isteği duyacak, sindirim sisteminizi sürekli çalıştırmayacağınız için eskisi kadar açlık hissetmeyeceksiniz.

Postür analiziniz yapıldıktan sonra, bel ve boyun fıtığı, diz ağrıları, eklem rahatsızlıkları, kemik erimeniz

olsa dahi kişiye özel yapılacağı için her kişiye özel olarak uygulanabilecek olan antrenman programları boyunca yanlızca fiziksel olarak değil, yaşam koçunuz sayesinde ruhsal ve zihinsel olarak da en iyi versiyonunuza ulaşacaksınız.

Canan Korkmaz ile fonksiyonel antrenmanlar artık İstanbul, Göktürk, Yeshill'de
Canan Korkmaz ile fonksiyonel antrenmanlar artık İstanbul, Göktürk, Yeshill’de

22.23 Nisan 2017 haftasonu, Alaçatı’da yoga ve sanat kampımız gerçekleşecektir. Yoga kampları ve tatilleri için ve personal training dersleri hakkında ayrıntılı bilgi için hemen bizi arayın. İletişim bölümünden telefon numaramıza ulaşabilirsiniz.

YOGA SESSIONS IN GÖKTÜRK ISTANBUL

YOGA GÖKTÜRK
YOGA GÖKTÜRK CANAN KORKMAZ

We are not perfect creatures. There are a lot of things going on around us but  we can observe very little of them. Thats because it is very difficult to understand this world with our undeveloped observation system and our senses. Lack of capability of understanding the world with our senses.

We can not understand well enough because we don’t know how to see. Eyes don’t see. If they would, we would not think the sun is moving while we watch the sunset. Actually sun is not moving, the word is moving. It is turning around itself. However we do not understand it while watching sunset with our eyes.

That can prove that we can not understand the world with our 5 senses. We need

YOGA MEDITATION GÖKTÜRK
YOGA MEDITATION GÖKTÜRK

something else. We need to meditate and make our brain silent because when it starts to talk ego (ahamkar) also starts to talk and then we start to judge. We judge everything with our little brain. Sometimes we are happy, sometimes angry, sometimes upset, sometimes we are lost. Emotional turbulences does not have to mass our life. We can control that.

Göktürk Yoga Sessions in the Nature
Göktürk Yoga Sessions in the Nature

With the best exercises, breathing, meditation and relaxation, we can try to be the better/best version of ourselves. We can make our brain silent and built up a new sense. The sixth sense.  For the development and understanding of our existence we need to make better choices.

After Izmir, Luminy Life and Canan Korkmaz now in Istanbul. Like in Izmir they will try to make the best version of yourselves, feel better, help you to have a clear, fresh, serene and calm  mind for your personal development and improvement.

We will soon have  transformation, rejuvenation, water and aqua yoga camp. For

Outdoor Yoga Sessions in Istanbul Göktürk
Outdoor Yoga Sessions in Istanbul Göktürk

more information about other programs like personal training, pilates and etc. please call us. 0 537 684 94 99

GÖKTÜRK YESHILL’DE YOGA, PILATES ve PERSONAL TRAINING DERSLERİ

Göktürk Yeshill Nature Yoga
Göktürk Yeshill Doğada Personal Training, Pilates ve Yoga Dersleri

Şehrin gürültüsü ve hayatın karmaşasından uzakta Göktürk’te doğa içinde yoga, pilates, kişisel antrenman (personal training), sağlık ve spor dersleri başladı. Siz de eşiniz, arkadaşınız, aileniz veya sevdikleriniz ile birlikte doğa içinde yoga veya diğer sağlık programlarından birini yapmak istiyorsanız hemen bizi arayın.

Doğa içinde yapacağınız dersler size daha fazla dinginlik, dayanıklılık, güç, kuvvet ve sağlık verecektir. Kapalı spor salonlarından veya daracık alanlardan kurtulun. Kemerburgaz’a da yakın mesafede bulunan Göktürk Yeşhill sitesinde, havuz başında, çimenlerin üzerinde, kuş sesleri eşliğinde temiz hava içinde yapacağınız egzersizler ruhunuza, zihninize ve bedeninize iyi gelecektir. Kendinize ve çevrenize bir iyilik yapın onları Luminy Yaşam ve Canan Korkmaz ile tanıştırın.

Aynı zamanda yaşam, eğitim ve sağlık koçu olan Canan Korkmaz ile doğada yapacağınız nefes ve yaşama

İstanbul Göktürk Pranayama Çalışmaları
İstanbul Göktürk Pranayama Nefes ve Yaşam Enerjisi Çalışmaları

gücünü bedene yayma egzersizleri (pranayama çalışmaları)  ile yalnızca bedeninizi değil, zihninizi de sakinleştirebilir, ruhunuzu dinlendirerek özünüze ulaşabilirsiniz.

Tüm bunların yanı sıra, sırt, bel ve boyun ağrılarından kurtulmak, düzgün bir postüre sahip olmak, dik oturmak ve yürümek, duruş bozukluklarını gidermek  için de mucizevi sonuçlar almanızı sağlayacak olan Luminy Doğa ve Sağlık programları ile daha zinde ve sağlıklı olabilirsiniz.

Canan Korkmaz ile Outdoor Yoga Dersleri
Canan Korkmaz ile Outdoor Nature Yoga Programları

Hepimiz günlük hayatta birçok zorlukla karşılaşıyoruz. Kimi zaman iş hayatında, kimi zaman ev hayatında kimi zaman ise okul hayatında karşımıza çıkan tüm zorlukların bir sebebi ve çözümü var. Duygularımızı kontrol etmek her zaman mümkün olmayabilir. Kimi zaman pişman olacağımız şeyler söyleyip, sonradan üzüleceğimiz davranışlarda bulunabiliriz. Özellikle öfke kontrolü, solunum yolu rahatsızlıkları, astım, burundan nefes alamama konularında size çok şey kazandıracak olan Luminy Yaşam programları, nefes ve pranayama çalışmaları ile siz de daha mutlu olabilirsiniz.

Günlük hayatta zihnimizi, bedenimizi ve ruhumuzu zaman zaman kullanırız. Çalıştığımız iş dallarında kimi zaman zihin odaklı, kimi zaman ise fiziksel aktivite yoğunluklu olarak çalışıyor olabiliriz. Fakat uzun vadede zihin, beden veya ruhtan birinin daha önde gitmesi istenmeyen sonuçlar doğurabilir. Zihin, beden ve ruh dengeli bir şekilde kullanıldığında ve terbiye edildiğinde, işte ancak o zaman her şeyin farkında, mutlu veya özümüzü bularak, olmamız gerektiği gibi olabiliriz.

Siz de zihin, beden ve ruhunuzu dengelemek, daha iyi ve daha sağlıklı olmak için Göktürk, Yeshill sitesinde veya kendi sitenizde, arkadaşlarınız, komşularınız, eşiniz aileniz veya sevdikleriniz ile doğada, outdoor yoga, pilates veya personal training derslerine katılın, yaşam koçunuz Canan Korkmaz ile dengeli, sağlıklı ve fit kalın.

YOGA VE ZİHİN, BEDEN, RUH, AKIL ISLAHI GÜZELBAHÇE

 

Güzelbahçe'de Canan Korkmaz ile Yoga dersleri başlamıştır
Güzelbahçe’de Canan Korkmaz ile Yoga dersleri başlamıştır

Ruhun huzura erişmesi için bedenin ve zihnin de dengelenmesi kontrol altına alınması gerekir. Beden zihin, akıl ve ruh dörtlüsünden biri önde gidiyorsa veya daha yavaşsa tüm dengeler bozulur. Bunu 3 parçadan oluşan blok flütlere benzetebiliriz (akıl ve zihni de bir parça olarak saydığımızda). Nasıl fülütün bir parçasını çıkardığımızda düzgün bir melodi elde edemiyorsak işte bu 4’lüden de biri çıkarıldığında tüm dengelerimiz alt üst olur.

Yoga ve İslamiyet’teki tefekkür gibi düşünceye dayalı uygulama veya ibadet şekilleri tüm insanlık için bir çeşit psikoterapi ve rahatlama yöntemidir. Birçok kişinin yanlış yorumladığı yoga yalnızca vücut duruşu egzersizleri değildir. Etik değerler, yaşam tarzı, doğru beslenme, doğru oturuş şekilleri, doğru nefes alıp verme, fiziksel egzersiz ve yaşamı doğru anlayarak yorumlamaya yönelik, hayat bilgisini de içerisinde barındıran, meditasyon ile zihinsel süreçleri ruhsal yapıyla birleştirerek dikkat ve farkındalığı arttırarak dünyayı daha iyi algılamamızı sağlayan kapsamlı ve bütünleyici bir sistemdir.

Kişi zihnini terbiye etmeyi başardığında, sahte imgeleme ve egonun baskısından kurtularak empati, iç görü, merhamet, paylaşım, karşılıksız sevgi, mutluluk, pozitif düşünce gibi olumlu duygular kazanacaktır. Böylece iç huzurunu arttırırken konsantrasyon, motivasyon, enerji ve zindelik kazanacak, hayat onun için daha anlamlı bir hal alacaktır.

Yoga felsefesinde ne düşünürseniz, söylerseniz ve yaparsanız o olursunuz. Yani iyi şeyler düşünmek iyilik, kötü şeyler düşünmek de kötülük doğuracaktır. (Karma felsefesi)

Bunun yanı sıra saplantılı dileklerimiz bizi yalnızca geriye götürecek veya yerimizde saymamıza neden olacaktır. Bunun nedeni evrenin bize istediğimizi değil ihtiyacımız olan şeyi vermesidir. Eğer bir konuda ısrarla saplanıp kalırsak, önümüze çıkacak olan fırsatları göremeyebilir ve olası çıkış kapılarımızı kapatmış olabiliriz.

Yoga daha önce de bahsettiğimiz gibi zihin dalgalarını dizginlememizi berrak ve net düşünmemizi sağlar. Belirli basamaklar ile bu amaca ulaşılır.

Her din ve kültürde buna benzer uygulamalar bulunmaktadır.

Bizim de uygulamakta olduğumuz Raja yoga, yoganın babası olarak bilinen Patanjali’nin yoga sistemindeki ashtanga yogaya dayandırılır. 4 parçayı (beden, ruh, akıl ve zihin) dengelemek için Patanjalinin yoga sutrasında da yer alan, ashtanga yoga olarak bilinen, 8 bölümlü yogada, 8 basamak ile ilerlenir.

1.Yamalar yani yapılmaması gerekenler,

2.Niyamalar; Yapılması gerekenler,

3.Asanalar; Beden duruşları,

4.Pranayama (hayat gücünün doğru yönetimi ve nefes egzersizleri)

5.Pratyahara (duyuların zevk alma halinden kısıtlanmaları ve enerji çalışmaları.)

6.Dharana (zihnin odaklanması, konsantrasyon)

7.Dhyana (meditasyon)

8.Samadhi (süper bilinç hali)

Bu 8 basamağın ilk 5 bölümünde zihni dolaylı yoldan kontrol altına almaya çalışılır. Son 3 bölümde ise zihin doğrudan kontrol altına alınır.

 

Eğitmenimiz Canan Korkmaz ile ilgili ayrıntılı bilgiye burayı tıklayarak ulaşabilrsiniz.

GÜZELBAHÇEDE YOGA İLE DÖNÜŞÜM DERSLERİ

Çok eski bir ilim ve sanat olan yoga binlerce yıldır hala yoğun olarak
yapılmakta ve çok ilgi görmektedir. Kökeni Hindistan’a dayanır. Yoga zihni dinginleştirip odalarken aynı zamanda bedeni güçlendirip yola sokar. Yoga bir din değildir.

Bizim de uygulamakta olduğumuz raja yoga okulu sisteminin 8 kolu, yamalar (yapılmaması gerekenler) ve niyamalardan (yapılması gerekenler) sonra, asana adı verilen duruşları, pranayama adı verilen hayat gücünün doğru yönetimi ve nefes egzersizleri, pratyahara adı verilen duyuların zevk alma halinden kısıtlanmaları ve enerji çalışmaları, dharana yani zihnin odaklanması, konsantrasyon, dhyana meditasyon ve samadhi yani süper bilinç hali evrelerinden oluşur.

Canan Korkmaz ile Güzelbahçe'de yoga dersleri başlamıştır
Canan Korkmaz ile Güzelbahçe’de yoga dersleri başlamıştır

Yoga ile zihin dalgalarını dizginleyip bedeni terbiye eder fakat batı tıbbı yoganın yalnızca fiziksel yönüne odaklanarak yoganın üzerinde durduğu duygusal ve ruhsal yöntemleri ihmal eder.

Yoga duruşları ile bedenimiz zihnimizle yeniden bağlantı kurup ruhumuzu yeniden keşfe çıkabiliriz. Sürekli sizi yiyip bitiren, kendi ihtiyaç ve isteklerinden başka bir şey düşünmeyen değersiz benliğiniz değil gerçek benliğinizi yakından tanıyıp onunla tanışma olanağını yakalayabilirsiniz.

Gün boyunca zihnimizden 50.000 ile 75.000 arasında düşünce geçer ve bu düşüncelerin en az 50.000’i bir önceki gün ile aynıdır. Yeni düşüncelerin oluşması için eski düşüncelerimizi temizlemeliyiz. Eğer eski düşüncelerimizi temizlemez isek zihnimizden geçirdiğimiz düşünceleri işlemden geçirmek ve onlardan ders almak dolayısıyla ilerleme kaydetmek zorlaşır.

İşte yoga zihinsel düşüncelerimizi temizlemeye yardımcı olur. Nasıl bulanık bir gölde suyun dibini göremiyorsak, veya o göle bir taş attığımızda dalgalar nedeniyle suyun altını yanlış görüyorsak işte zihnimiz de böyledir. Zihnimiz hiç kıpırtı ve bulanıklık olmayan dümdüz bir su gibi dingin ve sakinken her şeyi daha iyi anlarız. Luminy Yaşam ücretsiz felsefe sohbetlerine katılarak daha derin bilgilere ulaşabilirsiniz

Bunu şöyle bir örnekle de açıklayabiliriz. Aşk acısı çeken bir kişi ne işine ne de okulunda tam bir odaklanma sağlayabilir, ya da biriyle tartıştığımızda ve bunu takıntı haline getirdiğimizde bu diğer düşüncelerimizi ve o kişiyle ilgili doğru kararlar almamızı engeller.

Yoga sayesinde anda kalabilmeyi ve meditasyonlar sayesinde zihin dalgalarımızı dizginlemeyi öğreniriz. Bunun yolu elbette vücudu da terbiye etmekten geçer. Zihin odaklandığında, sinir, dolaşım, solunum sistemi yavaşlar. Beden ve zihin sakinleşerek daha net düşünmemizi sağlar. Kendimizi dengeli, güçlü ve sağlıklı hissederiz. Aynı rüzgar ile sallanan ama her defasında yerine dönen bir ağaç gibi duygusal, ruhsal ve zihinsel açıdan dengeli oluruz.

Hayat boyu insanlar her zaman mutlu olmayabilir. Mutsuzluk durumu ve zor günlerimiz olabilir. Güneşli günler olduğu gibi fırtınalı günlerimiz , dönemlerimiz de olur. Yoga ile öngöremediğiniz durumlarda, olacağını tahmin edemediğiniz olaylar başınıza geldiğinde daha sağlam ve ayakta kalırsınız.

Yoga yalnızca birbirini takip eden hareketler dizimi veya nefes egzersizleri değildir. Çok daha derin, felsefesi olan bir ilimdir. Bu nedenle bu ilimi Luminy Yaşam Koçluğu ve sağlık merkezi gibi son derece profesyonel merkezlerde öğrenmek ve deneyimlemek gerekir.

Siz de Canan Korkmaz, doğada veya merkezde yoga ile dönüşüm derslerine katılmak istiyorsanız hemen bizi arayın. Kahramandere’deki butik merkezimizde her gün ve saate uygun programlar her cinsiyet ve her yaş için egzersizler sizi bekliyor.

GÖKTÜRK’DE EŞLİ PİLATES, YOGA VE ÖZEL SPOR DERSLERİ (PERSONAL TRAINING)

Canan Korkmaz ile Pilates
Canan Korkmaz ile Pilates, Yoga ve Fitness İstanbul’da
Canan Korkmaz
Luminy Yaşam Personal Training ve Yaşam Koçluğu Programları ile siz de sağlıklı ve fit bir vücut, tertemiz bir zihin ve huzurlu bir ruha sahip olun.
Ekran Resmi 2016-05-04 11.07.32
Erkek ve kadınlara özel eşli spor programları artık Göktürk’de .

 

 

Luminy Sağlıklı Yaşam Merkezi her sene olduğu gibi bu sene de doğada ve merkezimizde pilates, personal training, özel mini grup dersleri, zumba, incelme sıkılaşma programları, sağlıklı kilo alma ve vücut şekillendirme, duruş düzeltme ve fizik tedavi derslerine devam ediyor.

Dilerseniz eşinizle, dilerseniz arkadaşlarınız ve yakınlarınızla alacağınız kadın, erkek, çocuk, özel, mini grup veya eşli egzersiz dersleri ile hem kendi vücudunuzu tanıyacaksınız, hem de yaşam boyu nasıl sağlıklı bir şekilde spor yapıp besleneceğinizi öğreneceksiniz.

Kadın ve erkeklerin birlikte uygulayabileceği bay, bayan, eşli egzersiz programları hem eşinizle veya ailenizle sağlıklı ve kaliteli zaman geçirmenizi sağlarken, günlük yaşamınızı da çok olumlu yönde etkileyecek ve kolaylaştıracak.

Antrenmanlar sırasında salgıladığınız adrenalin ve seratonin hormonları ile hem daha mutlu olacak, hem de düzenli sporu bir

Güzelbahçe'de Eşli Egzersiz
Göktürk’de Eşli Egzersiz

alışkanlık haline getirip, yaşlılıkta veya gençlikte oluşabilecek kemik erimesi, bel boyun fıtığı, alzheimer gibi rahatsızlıkları şimdiden engelleyebileceksiniz.

Merkezimizi ziyaret ettiğiniz anda vücut ölçüleriniz ve postür analizinizin yapılacak sonrasında, herhangi bir duruş bozukluğu olup olmadığı belirlenecek ve egzersiz planlamanız bunları da düzeltmeye yönelik yapılacaktır. Lordoz, kifoz, skolyoz, elevasyon, depresyon, içe basma dışa basma ve bunun gibi bir çok rahatsızlığınız doktorunuzdan izin aldıktan sonra en uygun egzersiz planlaması ile düzeltilecek.

Bunun yanında bel veya boyun fıtığı, dizlerinizde problemler yaşıyor olsanız bile, spor yapabilirsiniz. Bel boyun fıtığı, kas problemleri, eklem yerlerindeki rahatsızlıkları gidermeye yönelik reformer pilates derslerimiz ile bu ağrıları unutup geceleri daha rahat bir uyku çekebilirsiniz. Reformer pilates aletimiz, fıtık ve bunun gibi rahatsızlıkları olan kişiler için özellikle iyileştirici ve güçlendirici etkilere sahiptir.

Güzelbahçe'de Butik Pilates Dersleri
Güzelbahçe’de Luminy ile Zayıflayın

Spor yapmaya başladığınız ilk günden itibaren sağladığı zindelik ve mutluluğu hissedecek, 5 ders sonunda farklı bir vücuda sahip olmaya başlayacaksınız.

Profesyonel ve sürekliliğe önem veren, her sene yeni eğitimler ve yurt dışında yayınlanan yabancı makaleleri takip ederek sağlık ve spor alanında kendini sürekli geliştiren eğitim kadrosu ile Luminy Yaşam Koçluğu ve Sağlık Merkezi üyelerine ve yakınlarına ışık saçmaya, yollarını aydınlatmaya ve daha iyi bir yaşam için onların yanında olmaya devam ediyor.

Hemen bizi arayın ve merkezimizi ziyaret etmek için randevu alın. Zihin, beden ve ruh bütünlüğünüzü doğada

 

GÜZELBAHÇE’DE REFORMER VE PİLATES FİZİK TEDAVİ DERSLERİ İLE AĞRILARINIZI VE DURUŞ BOZUKLUKLARINIZI GİDERİN

Luminy Yaşam Koçluğu ve Sağlık Merkezi, Güzelbahçe’de doğa içinde bir villada, sağlıklı bir şekilde fit kalmanızı sağlarken aynı zamanda duruş bozukluklarınızı da düzeltiyor. Bilindiği gibi duruş bozuklukları, yanlış oturuş, yanlış yürüyüş, yanlış egzersizler veya çeşitli rahatsızlık ve kazalar nedeniyle olduğu gibi kalıtımsal da olabiliyor.

Biz merkezimizde sonradan oluşan fiziksel bozukluklara yönelik çalışmalar yapmaktayız. Örneğin diş hekimleri, öğrenciler, emziren anneler (yanlış emzirme pozisyonları nedeniyle) öne eğilerek çalışmak zorunda olanlarda; genelde halk arasında “kamburluk” ve, veya kürek kemiklerinin ayrık olması ( kifoz ve, veya skapular protraksiyon ) rahatsızlığıyla karşılaşılmaktadır.

Normal Duruş, Kifoz ve Lordoz
Normal Duruş, Kifoz ve Lordoz
Skapular retraksiyon ve protraksiyon
Skapular retraksiyon ve protraksiyon
Ekran Resmi 2015-11-02 11.26.20
Kifoz İçin Reformerda Esneme Hareketi

Bu durumun nedeni, basit olarak izah etmek gerekirse, karın kaslarının fazla sıkışık ve sırt kaslarının gereğinden fazla esnek olmasıdır. Yapılan programlarda karın kasları güçlendirilmeli ve sırt kasları esnetilmelidir. Aynı zamanda kifoz olan birinin hamstring yani arka üst bacak kasları güçlendirilmeli;  iliopsuas ve quadriceps yani ön üst bacak kasları da esnetilmelidir. Özellikle öne eğilerek esnetme hareketlerinden kaçınmak gereklidir. Sık sık eller arkada birleştirilerek esneme hareketleri ve sırt kaslarını sıkılaştırıcı hareketler yaptırılmalıdır.

Kifoz İçin Yerde Esneme Hareketi
Kifoz İçin Yerde Esneme Hareketi

Bunların dışında lordor, skolyoz, içe basma, dışa basma, elevasyon, depresyon, skapular retraksiyon ve bunun gibi daha birçok fiziksel bozukluk duzenli pilates ve reformer egzersizleri ile giderilebilir.

Vücudumuzu iyi tanırsak, her türlü rahatsızlığımızı hafifletebiliriz veya yok edebiliriz. Özellikle yaşın ilerlemesi, yanlış egzersiz ve günlük yaşamda yapılan ters hareketler veya duruş bozuklukları nedeniyle oluşan sırt ve bel ağrısı, bel ve boyun fıtığı, dizlerde ve eklem yerlerindeki rahatsızlıklar da profesyonel olarak yapılan egzersizler ile önlenebilir, tedavi edilebilir veya en aza indirgenebilir. Eğer bir duruş bozukluğunuz varsa doktorunuza danışmadan kendi kendinize herhangi bir tedavi uygulamayınız.

Kifoz İçin Dumbell İle Sırt EgzersiziSiz de sağlıklı yaşam için vücudunuzu tanımak, size en uygun gelecek egzersizleri öğrenmek, kendinize ve çevrenize faydalı bir birey olmak için hemen Luminy Yaşam Koçluğu ve Sağlık Merkezini arayıp randevunuzu alın.

Görüşmek dileğiyle ışıkla kalın.

Canan Korkmaz

Luminy Yaşam ve Spor Koçu

GÜZELBAHÇE’DE EŞLİ PİLATES, ÖZEL FİTNESS VE SPOR DERSLERİ

Doğada Pilates Güzelbahçe
Doğada Pilates Güzelbahçe

Luminy Sağlıklı Yaşam Merkezi her sene olduğu gibi bu sene de doğada ve merkezimizde pilates, personal training, yoga, özel mini grup dersleri, zumba, incelme sıkılaşma programları, sağlıklı kilo alma ve vücut şekillendirme, duruş düzeltme ve fizik tedavi derslerine devam ediyor.

Güzelbahçe Kahramandere’de sağlıklı ve mutlu yaşamın tek adresi olan bu muhteşem merkezde siz de kendinize en uygun spor ve yaşam koçluğu programını bulacaksınız.

Dilerseniz eşinizle, dilerseniz arkadaşlarınız ve yakınlarınızla alacağınız özel mini grup dersleri ile hem kendi vücudunuzu tanıyacaksınız, hem de yaşam boyu nasıl sağlıklı bir şekilde spor yapıp besleneceğinizi öğreneceksiniz.

Eşli Egzersiz (couple workout)
Eşli Egzersiz (couple workout)

Bayan ve erkeklerin birlikte uygulayabileceği eşli egzersiz programları hem eşinizle veya ailenizle sağlıklı ve kaliteli zaman geçirmenizi sağlarken, günlük yaşamınızı da çok olumlu yönde etkileyecek ve kolaylaştıracak.

Antrenmanlar sırasında salgıladığınız adrenalin ve seratonin hormonları ile hem daha mutlu olacak, hem de düzenli sporu bir alışkanlık haline getirip, yaşlılıkta veya gençlikte oluşabilecek kemik erimesi, bel boyun fıtığı, alzheimer gibi rahatsızlıkları şimdiden engelleyebileceksiniz.

Merkezimizi ziyaret ettiğiniz anda vücut ölçüleriniz ve postür analizinizin yapılacak sonrasında,

Sırt Ağrıları ve Duruş Bozuklukları İçin Esneme Hareketleri
Sırt Ağrıları ve Duruş Bozuklukları İçin Esneme Hareketleri

herhangi bir duruş bozukluğu olup olmadığı belirlenecek ve egzersiz planlamanız bunları da düzeltmeye yönelik yapılacaktır. Lordoz, kifoz, skolyoz, elevasyon, depresyon, içe basma dışa basma ve bunun gibi bir çok rahatsızlığınız doktorunuzdan izin aldıktan sonra en uygun egzersiz planlaması ile düzeltilecek.

Bunun yanında bel veya boyun fıtığı, dizlerinizde problemler yaşıyor olsanız bile, spor yapabilirsiniz. Bel boyun fıtığı, kas problemleri, eklem yerlerindeki rahatsızlıkları gidermeye yönelik reformer pilates derslerimiz ile bu ağrıları unutup geceleri daha rahat bir uyku çekebilirsiniz. Reformer pilates aletimiz, fıtık ve bunun gibi rahatsızlıkları olan kişiler için özellikle iyileştirici ve güçlendirici etkilere sahiptir.

Reformer ile vücut şekillendirme programı ileri seviye
Reformer ile vücut şekillendirme programı ileri seviye

Spor yapmaya başladığınız ilk günden itibaren sağladığı zindelik ve mutluluğu hissedecek, 5 ders sonunda farklı bir vücuda sahip olmaya başlayacaksınız.

Profesyonel ve sürekliliğe önem veren, her sene yeni eğitimler ve yurt dışında yayınlanan yabancı makaleleri takip ederek sağlık ve spor alanında kendini sürekli geliştiren eğitim kadrosu ile Luminy Yaşam Koçluğu ve Sağlık Merkezi üyelerine ve yakınlarına ışık saçmaya, yollarını aydınlatmaya ve daha iyi bir yaşam için onların yanında olmaya devam ediyor.

Hemen bizi arayın ve merkezimizi ziyaret etmek için randevu alın. Zihin, beden ve ruh

Sağlıklı Yaşam İçin Bize Katılın
Sağlıklı Yaşam İçin Bize Katılın

bütünlüğünüzü doğada ve yanlızca size özel hazırlanmış olan ayrıcalıklı programlar ile sağlayın.

Canan Korkmaz ve Luminy Ailesi

 

GÜZELBAHÇE’DE LUMINY İLE 10 GÜNDE 1 BEDEN İNCELDİ

Luminy Yaşam Koçluğu ve Sağlık Merkezi üyeleri ve eğitmenleri ile her geçen gün yeni bir başarıya daha imza atıyor.

Canan Korkmaz, Güzelbahçe’de doğa içinde bir villada üyelerini inceltmeye devam ediyor. 10 günlük sıkıştırılmış ve etkin personal training, pilates ve reformer seansları ile kısa sürede daha ince, fit ve şekilli bir vücuda sahip olan üyeler, her geçen gün kendilerini daha iyi hissediyor.

Diğer spor salonlarında olduğu gibi merkezden yorgun argın ayrılmak bir yana, Luminy ailesi üyeleri antrenman programları bittiğinde o kadar enerjik ve dinç oluyorlar ki tüm gün bu enerji onları ve çevrelerindeki insanları etkilemeye ve mutlu etmeye yetiyor.

Üyelerin gece uykuları düzene girerken, sırt, bel ve boynunda rahatsılığı olanların ağrıları azalıyor ve zamanla yok oluyor. Geceleri ağrısız ve kaliteli bir uykuya kavuştuğunu belirten üyeler, yüz yogası ve nefes egzersizleriyle de ciltlerinin daha parlak ve prüzsüz bir hal aldığını söylüyor.

Pilates egzersizleri birçok doktorun da fizik tedavi için tavsiye ettiği antrenman çeşididir.  Pilates her gün yapılabilir.  Kifoz, lordoz, skolyoz, içe basma, dışa basma, omuzlarda elevasyon veya depresyon ve bunun gibi birçok duruş bozukluğu pilates, reformer ve personal training dersleri ile düzeltilebilir.

Kişinin postür analizi ve ölçüleri alındıktan sonra, onlara en uygun antrenman programı, profesyonel eğitmen kadromuz ve orjinal ithal ekipmanlarımız ile uygulanıyor

KENDİ BAHÇENDE GÜZELBAHÇE’DE ZUMBA, PİLATES VE ÖZEL DERS

Doğada Pilates
Doğada Pilates

Luminy yaşam koçluğu ve sağlık merkezi, profesyonel eğitmenleri ile bir ilke daha imza atıyor. Artık kendi evinizde, kendi bahçenizde veya kendi sitenizde arkadaşlarınız ve aileniz ile birlikte sağlıkla vücut şekillendirebileceksiniz.

Güzelbahçe'de Özel Ders
Güzelbahçe’de Doğada Özel Ders

Dilerseniz personal training dediğimiz özel antrenmanlar ile yanlızca size özel çalışmalarla, dilerseniz aileniz veya arkadaşlarınız ile grup derslerine katılabilirsiniz. Peki ya bu programlar ne sağlar?

 1. Fazla kilolarınızdan kurtulabilir,
 2. Güne zinde bir başlangıç yapabilir veya günün yorgunluğunu evinizde spor yaparak atabilir,
 3. Fit bir görünüme sahip olabilir,
 4. Duruş bozukluklarınızı giderebilir,
 5. Sırt, bel ve boyun ağrılarınızı geçirebilir,
 6. Bel, boyun fıtığı, diz ve eklem yerleri rahatsızlıklarınıza iyi
  Yaşam ve Spor Koçu Canan Korkmaz
  Yaşam ve Spor Koçu Canan Korkmaz

  gelecek hareketlerle, bu rahatsızlıkları yok edebilir,

 7. Vücut şekillendirebilir,
 8. Günlük hayatınızda daha rahat hareket edebilir ve dinç olabilirsiniz.
 9. Depresyon ve mutsuzluk hayatımızdan uzak olacak,
 10. Cildimiz nefes ve spor egzersizleri ile daha parlak ve güzel bir hal alacak.
 11. Eski kıyafetlerine artık rahatlıkla girebileceksiniz.

Derslerde neler yapacağız?

Doğada Zihin, Beden ve Ruh Bütünüğü
Doğada Zihin, Beden ve Ruh Bütünüğü.
 1. Önce vücudumuzu tanıyacağız ve egzersiz sırasında nelere dikkat etmemiz gerektiğini öğreneceğiz. Bu yaşam boyu size gerekli olacak önemli anatomik bilgiler olacak.
 2. Sonra aktif ısınma ile ısınacağız, bu sizin veya grubunuzun tercihine göre değişkenlik gösterebilir. (Zumba, step, jogging, yüzme vs)
 3. Daha sonra pilates veya fitness egzersizlerimizi uygulayacağız
 4. Egzersizlerimiz bittikten sonra yoga esneme hareketlerimiz ve nefes egzersizleri ile rahatlayacağız. Böylece ertesi gün hiçbir ağrımız olmayacak.
 5. En son olarak da meditasyon veya yüz yogası ile antrenmanımızı bitireceğiz.
Güzelbahçe'de Yoga Esneme Hareketleri ile Rahatlayın
Güzelbahçe’de Yoga Esneme Hareketleri ile Rahatlayın.

Zihinsel, ruhsal ve bedensel olarak rahatlayacağız, sağlıklı ve fit bir görünüme sahip olacağız.

Siz de bilgi almak ve programlara başlamak için hemen arayın.

İletişim bölümünden randevu alıp merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sağlıkla Kalın

Canan Korkmaz