NORA CANAN YILDIRIM HAKKINDA

    Bu sitede hem sağlık, spor hem de kişisel gelişim ile ilgili bir çok makale ve eğitim bulacaksınız. Kişinin fiziksel ve zihinsel gelişiminin yanında, ruhunun dinginleşmesi ve huzur bulması da gerekmektedir. Tek taraflı bir gelişim ile hayatımızda karşılaştığımız sorunların çözüme ulaşması, yaşam amacımızı bulma, aydınlanma, sağlıklı ilişkiler kurma, sağlıklı bireyler yetiştirme, fiziksel, ruhsal ve zihinsel olarak sağlıklı kalmayı başaramayabiliriz. Luminy Sağlıklı Yaşam Merkezi yaşamınıza sağlıklı yön verebilmeniz için kişiye özel hazırlanan programlar ve alanında uzman eğitmen kadrosu ile gerek uzaktan, online eğitimleri gerekse bire bir veya grup olarak gerçekleştirdiği destekler ve eğitimler ile her zaman yanınızda.  Hayalinizdeki yaşamı bize aktarın, biz de size en uygun koçluk, wellness veya spor aktivitesini önerelim.

İşletme Sahibi, Yaşam, Spor, Wellness ve Sağlık Koçu Canan Yıldırım, Arda Turan, Ali Sabancı, Dilek Sabancı, Fatoş Sarıgül vb. birçok tanınmış kişinin eğitmenliğini yapıp dersler vermiş, radyo ve televizyon programlarına katılmıştır:

Eğitimleri:

Canan Korkmaz
Yaşam ve Spor Koçu Nora Canan Yıldırım

Uluslararası Yoga Alliance Onaylı Yoga ve İleri Seviye Yoga Eğitmenlik Eğitimi 500 saat (Alper Bayraktar, Etkin İnsan)

Hamak yogası, antigravity yoga, fly yoga eğitmenlik eğitimi

Herkes İçin Spor Federasyonu Wellness 1. Kademe Eğitmenlik Eğitimi

Anatomi Biomekanik Postür Analizi Eğitmenlik Eğitimi,

Uluslararası Pilates Coach Matwork ve miniball 1 ve 2,

Allegro Reformer Egzersiz eğitmenliği 1 ve 2,

Uluslarası Studio Cycling Eğitmenlik (Spinning),

Uluslararası Cardio ve Fitness Egzersiz Planlaması,

Hipertrofi ve Yağ Yakımı Beslenmesi

Hipertrofi ve Yağ Yakımı Egzersiz Planlama

Uluslararası Fonksiyonel Direnç,

Uluslararası Grup ve Personal Fitness Functional Eğitmenlik  Eğitimi,

Uluslararası Step Aerobik Eğitmenlik Eğitimleri

Usui Reiki Eğitimi

Etkin İnsan Yaşam Koçluğu Eğitimi

Etkin İnsan Eğitim Koçluğu Eğitimlerini tamamlamıştır.

Bunların yanında Docteur en Medecine De Institut Paracelse Psikosomatik Tıp Okulundan ve İzmir Ege üniversitesinden  onaylı yaşam koçluğu ve eğitim koçluğu diplomaları bulunmaktadır.

Bugüne kadar Türkiye ve dünyada, Cimnastik federasyonu’na da bağlı, 79 ülkede geçerli çeşitli Uluslararası Eğitmenlik eğitimleri almıştır. AFAA (Aerobics and Fitness Association of America) ve The Pilates Coach ile ortaklaşa yürütülen bu eğitimler aynı zamanda ABD’ de NFCA (National Fitness Certification Association) kurumuna bağlıdır. Bu kurum uluslararsı fitness sertifika programlarını onaylayan ve kontrol eden tek kurumdur. Programda yer alan tüm eğitimler; AFAA, ACSM (American College of Sports Medicine), ACE (American Council on Exercise) tarafından kredilendirilmektedir. Bunlar The Pilates Coach A.B.D nin ve dünyanın en büyük anatomi biyomekanik enstitüsü olan Dr Gary Grey Institute’e bağlıdır. Bunların yanısıra, Lavrence Biscotini ve Leslie Bender gibi master trainerların pilates ve fitness programlarına katılmıştır.

Canan Korkmaz
Nora Canan Yıldırım ile doğada yoga

Canan Yıldırım Uluslararası Yoga Alliance onaylı Eğitmenlik Eğitimini ise Alper Bayraktar ile Etkin İnsan Gelişim Enstitüsü Kapadokya, Olimpos ve Kaz Dağları inzivalarında tamamlamıştır. İnziva yaşantısında yoga felsefesi, anatomi, yoga terapi, pranayama ve kapalabhati çalışmaları, beslenme gibi bir çok alanda derinleşerek, incelenen ve uygulanan derslerin olduğu bu uzun eğitimler Türkiyede ve dünyada en geçerli ve güvenilir programdır. Raja Yoga (Kral Yogası, Aştanga Yoga) uygulanmaktadır.

ÖZGEÇMİŞİ :

3 Temmuzda İstanbul’da doğdu.  İlkokul boyunca rollerskate ve buz pateni ile ilgilendi. Ortaokul ve lise dönemlerinde atletizmle uğraştı.

Sporun hayatında her zaman olacağını bilmesi ve kendini zihinsel olarak da geliştirmesi gerektiğini düşünerek üniversitede, hem yabancı dillerini geliştirebileceği hem de yurt dışı ile bağlantıda kalabileceği, İngilizce ve Fransızca ve daha birçok dilde eğitim sağlayabilen, İzmir Ekonomi Üniversitesini tercih etti. İzmir Ekonomi Üniversitesinde Uluslararası ilişkiler ve AB bölümünü kazandı.

Okulun ilk yıllarında voleybol takımında oynadı. Daha sonra üniversitenin ilk Latin Dansları Kulübünü kurdu ve başkanı olarak okuldan mezun olana kadar latin danslarını okul yönetimi ve arkadaşlarına sevdirdi. Bu dönemde binicilik, kite boarding, su kayağı, buz pateni, kayak yaptığı sporlardan bazılarıdır. Canan Yıldırım Avrupa Birliği ile gerçekleşen birçok projede yer aldı. Okul eğitiminin ingilizce ve Fransızca olması nedeniyle İngilizce ve Fransızcası da ileri bir düzeye sahip.

2006 Yılında Fransa Marsilya’da Euromed Marseille Ecole De Management’da ( Kedge Business School) Master eğitimi almaya hak kazandı. Burada Uluslararası İşletme ve Pazarlama Yöneticiliği bölümünü tezli olarak başarı ile tamamladı. Fransa’da bir süre marketing asistanlığı yaptı. Eğitimi devam ederken bir çok kişisel gelişim koçluk ve liderlik eğitimleri aldı. Bunlar arasında vücut dili, liderlik, yaşam koçluğu, eğitim koçluğu, yaratıcılık, 21. yüzyılda kutunun dışından düşünme ve dahası bulunmaktadır. Ayrıca bir dönem okulda rugby oynamış ve 2006 yılında pilatesle ilgilenmeye başlamıştır.

Fransada Toulouse Najac bölgesinde bulunan Ecole du Palais aşçılık okuluna gitti. Burada krep pankek ve çeşitli Fransız yemeklerinin yanı sıra sporculara yönelik besin değerleri yüksek ve kalorisi düşük leziz yemekler yapmayı öğrendi.

Hobi olarak kite board, kayak,  bröveli tüplü dalış, lisanslı wing t-sun (Wing Chun dövüş sanatları), okçuluk, kangoo jumping buz pateni ve roller skate ile ilgilenmektedir.

Arda Turan, Ali Sabancı, Dilek Sabancı, Emre Belözoğlu, Fatoş Sarıgül vb bir çok ünlü ile çalışan Canan Yıldırım,  D Maris Bay ve Maxx Royal’de yoga, fitness ve sağlıklı yaşam eğitmeni olarak görev almış, İzmir Optimum Outlet Gaziemir’de sağlık seminerleri, TRT Kent Radyo ve Radyo Pause’da ve bazı televizyon kanallarında sağlık, spor ve yaşam koçluğu konusunda programlara katılmakta ve sohbetler düzenlemektedir.

2013 yılında, İzmir, Güzelbahçe, Kahramandere’de kurmuş olduğu daha sonra, Karadağ’da ve Alsancak’ta da merkezler kurarak, Luminy Sağlıklı Yaşam Merkez’inin kurucusu ve eğitmeni olarak hala bir çok kişiye sağlıklı yaşam ve spor ile ilgili eğitimler ve dersler vermektedir. 100 den fazla çözüm ortağı ile çalışan Luminy Yaşam Koçluğu ve Sağlık Merkezi şu an  Türkiye’nin çeşitli yerlerinde, kamplar ve eğitimler düzenlemektedir.

Instagram veya whatsapp numarasından iletişime geçebilir, Youtube kanalındaki videoları takip edebilirsiniz.

Instagram: Luminy Life
0531 525 77 47
Bu web sitesinde ve Facebook sayfasında paylaşılan yazı ve resimler izinsiz paylaşılamaz ve satılamaz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>