DOĞA İÇİNDE CANAN KORKMAZ İLE YOGA, PILATES VE SANAT KAMPLARI, YAZ TATİLLERİ ÇEŞME, MARMARİS, FETHİYE, İZMİR VE İSTANBUL’DA

Canan Korkmaz ile yurt içi ve yurt dışı yoga, pilates, sağlık ve spor tatileri ve kampları.
Canan Korkmaz ile yurt içi ve yurt dışı yoga, pilates, sağlık ve spor tatileri ve kampları.

Herkese muhteşem ve sağlıklı günler.  Bütün sene boyunca 1 2 haftalık tatiller, iyi ve sağlıklı bir yaşam için çalışıp didiniyoruz. Tüm sene boyunca kimimiz bedensel enerji, kimimiz ruhsal, kimimiz ise zihinsel enerji harcıyoruz. Zamanla bu üç ayakta birini uzun süre yoğun kullandığımızda hem işimizden hem de hayattan soğuyabiliyoruz. Bu nedenle hayatımızın dengeye ihtiyacı var.

Peki bu dengeyi nasıl sağlayacağız? Bedenimiz ister, fakat ruhumuz ihtiyaç duyar. Özellikle onu nasıl besleyeceğiz? Bedenimizin, ruhumuzun ve zihnimizin isteklerini ve ihtiyaçlarını nasıl karşılayacağız? Bu kısacık tatil zamanlarında ruhumuzu ve zihnimizi dinlendirip, kafamızı boşaltıp hem de nasıl güzel vakit geçireceğiz?

Bildiğiniz gibi tatil zamanındaki günler altın değerindedir. Her günü dolu dolu

Canan Korkmaz ile Doğa içinde özel ve grup dersleri, eğitim ve seminerler.
Canan Korkmaz ile Doğa içinde özel ve grup dersleri, eğitim ve seminerler.

yaşamak isterken uykusuz da kalmak istemeyiz. Fakat iş yaşantısı boyunca her gün erken kalkmışızdır tatilde de mi erken kalkacağızdır? Buna  enerjimiz yetecek mi? Bunun için enerjinizin olmadığını düşünüyorsanız Luminy Yaşam Koçluğu ve Sağlık Merkezinin Sağlıklı Yaşam Kamplarına hiç katılmamışsınız demektir.

Canan Korkmaz ile doğa içinde muhteşem butik otellerde, bungalow veya lux resortlarda yapacağınız yaz tatili kampları ile hem enerjinizi yeniden toplayacak hem de zihninizi boşaltacaksınız.

Bunların dışında iş hayatınızdaki motivasyonunuzun ve yaratıcılığınızın arttığını da göreceksiniz.

Canan Korkmaz ile Fethiye, Marmaris, Çeşme'de yoga, sanat, sağlık ve spor tatili
Canan Korkmaz ile Fethiye, Marmaris, Çeşme’de yoga, sanat, sağlık ve spor tatil programlarından bir  manzara

Bir tatil düşünün ki sabah güne yoga ile başlıyorsunuz daha sonra satvik gunalar ile yani sağlıklı saf ve temiz gıdalar ile kahvaltınızı yapıp, deniz güneş ve kumsal ile buluşuyorsunuz. Dilerseniz tekne turları, tarihi ziyaretler veya dinlenerek günü geçirin, pilates ve fitness programları ile hızlı bir toparlanma süreci geçirin. Unutmayın ki Luminy pilates, personal training ve spor programları ile 10 günde 30 ile 80 cm incelmek mümkün. Ayrıca yoga, nefes ve yaşama enerjisini yayma çalışmaları ile iştahınız da azalacak ve daha az ve öz yiyeceksiniz.

Ayrıca dersler sırasında alacağınız basit anatomi, duruş bozuklukları, sırt ve bel ağrılarına yönelik tedavi içerikli eğitimler, felsefe sohbetleri ile de kendi bedeninizi tanıyıp, yaşam boyu vücudunuza, ruhunuza ve zihninize nasıl davranmanız gerektiği hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

Gün sonunda alacağınız muhteşem bir Bali masajı veya aromaterapi ve thai masaj ile günün tüm yorgunluğunu atıp adeta yeniden vücudunuzu şarj ediyorsunuz.

Sizler de kendi grubunuz, sevdikleriniz, aileniz, iş arkadaşlarınız veya var olan gruplarımızla, yurt içinde İzmir, Çeşme, Alaçatı, Seferihisar, Urla, Fethiye, Marmaris ve bunun gibi doğası muhteşem olan, yaz ve kış mevsimlerinde ruhunuzu dinleyeceğiniz cennetten birer parça olan doğa harihalarında yaz tatili veya kış tatili yapmak istiyorsanız hemen bizi arayın.

Ayrıntılı bilgi ve rezervasyon için iletişim bölümündeki telefon numaramızdan bize ulaşabilirsiniz.

Sağlıkla Kalın

Luminy Ailesi

 

LUMINY İLE KAN GRUPLARINIZA GÖRE BESLENME VE EGZERSİZ PLANLAMA A VE B KAN GRUPLARI

Ekran Resmi 2016-08-31 09.43.37İnsan vücudunda hala kesfedilmemiş veya açıklanamayan birçok konu bulunmkta. Her geçen gün yeni bilgilerle eskileri tarihe karışıyor. Bugün iyi denilen şeyler belki bir ay sonra kesinlikle yapılmamalı olarak adlandırılacak. Bugün kan gruplarına göre beslenme ve bunun nedenleri hakkında konuşacağız. Bu makalemizde kan grubu A ve B olan kişilerin beslenmeleri hakkında bilgi vereceğiz. Çok yakında AB ve 0 grupları ile ilgili makalemizi de yayınlayacağız. Bizi takip etmeye devam edin. :)

 


Kan Grubuna Göre Beslen

Kan grubuna göre beslenŞu an 21. yüzyılda olmamıza rağmen hala atalarımız ile benzer genetik koda sahibiz. Nasıl yağlı, karma veya kuru ciltlere göre farklı bir tedavi uygulanıyor ise, kan grubu A olan bir kişi ile kan grubu 0 (sıfır) olan kişi çok farklı özelliklere sahiptir.

Hatta bazı araştırmacılar kan gruplarının kişiliği yani karakterimizi bile etkilediğini söylüyor.

A grubu ile 0 grubu kana sahip olan kişiler tamamen farklı beslenmeli, farklı egzersizler yapmalıdır. Hatta bu kişilerin yakalanabilecekleri hastalık riskleri bile çok farklıdır. Bunun nedeni ise sindirim sisteminin kan gruplarına göre farklılık göstermesidir.

izometrik egzersiz
İzometrik Egzersizler

Kan grubu A olan kişiler:  Atalarının geçmişini izlediğimizde, avcılık ve hayvancılık konusunda zorluk yaşayarak topraklarını terk edip yeni arayışlara çıktılarını görüyoruz. Bu durum da onları daha çok karbonhidrat ağırlıklı beslenmeye yöneltti. Günümüzde bile A grubu kana sahip kişilerin sindirim sistemi bu durumdan etkilemektedir. Aslında midedeki asit oranınızı etkileyen tam olarak kan grubunuz değil de genlerinizdir. Her ne kadar bu konular hala araştırılmakta ve tartışılmakta olsa da kan güncel bilgilere göre kan gruplarına göre beslenme konusunda söyleyebileceklerimiz şunlardır.

Kan grubu A olan kişilerin proteini ve hayvansal yağı sindirmesi daha zordur. Süt ve süt ürünleri de aynı şekilde çok iyi gelmez. Kan grubu A olan  kişiler bitkisel yağlar, sebze ve karbonhidratı daha rahat sindirir. Protein ihtiyaçlarını ise beyaz et, (tavuk, balık vb), soya ürünlerinin proteinlerinden sağlarken, özellikler her gün yoğurt yemeleri onların yararına olacaktır.

Egzersiz ve aktivite olarak ise orta veya hafif şiddette antrenman yapmalı, yoga, pilates, tai chi, meditasyon ve izometrik egzersizleri tercih etmeliler.

Kan Grubu B Olan Kişiler: Bu tipler Himalayaların yüksek yerleri ve bu günkü Pakistan ve Hindistanda ortaya çıkmıştır. Sıcak Afrikadan soğuk Himalayalara yönelmişlerdir. Bu durum onların iklim adaptasyonları gereği değişime uğramasına yol açmıştır. Kan grubu b olan kişiler daha çok Japonya, Moğolistan, Çin, Hindistan ve Ural Dağlarına kadar olan bölgededir. Değişen koşullara uyum sağlayabilme, gelişme ve daha az hastalıklara yakalanma yeteneğine sahiptirler.

Kan gruby b olan kişileri en çok kilo aldıran şey, mısır, buğday, karabuğday, mercimek, domates, fıstık ve susamdır. Ayrıca B kan grubuna sahip kişiler tavuk yemekten kaçınmalıdır. Tavuk yağsız et olmasına rağmen, bağışıklık bozukluklarına yol açtığı için kan dolaşımına ve potansiyelini saldıran bir lektin gücüdür. Tavuk yerine b grubuna daha faydalı olabilecek keçi, kuzu, koyun eti, tavşan ve geyik eti gibi gıdaları önerebiliriz. Kilo vermek için yeşil sebzeler, yumurta, yararlı etler ve az yağlı süt tüketilebilir.

Egzersiz ve antrenman programlama konusunda ise grup ve kardiyo egzersizlerini tercih etmeliler. Tenis, bisiklete binme, zumba ve bunlara benzer dayanıklılık gerektiren egzersizler yapabilirler.

Siz de kendinizi daha iyi tanıyarak en uygun beslenme ve egzersiz programıyla yaşam standartlarınızı yükseltip, sağlıklı bir şekilde uzun bir hayata sahip olabilirsiniz.

Hemen bizi arayın ve randevunuzu alın. Luminy Yaşam Koçluğu ve Sağlık Merkezi Güzelbahçe, Kahramandere’de doğa içinde şirin bir villada profesyonel eğitmenleri ve orjinal ekipmanları ile sizleri bekliyor.

Canan Korkmaz

 

 

 

YENİ AY, YENİ HAYAT MEDİTASYONU GÜZELBAHÇE’DE

3 Ağustos 2016 Çarşamba günü saat 20.30’da Luminy Güzelbahçe merkez villamızda gerçekleşecek olan yeni ay yeni hayat meditasyonuna siz de katılın, hayatınıza katmak istediğiniz ve değiştirmek istediklerinizi gerçekleştirin. 

Dilerseniz bu meditasyonu o gün internetten, bu web sitesinden de Ekran Resmi 2016-08-01 14.35.45yapabileceksiniz. İnternetten katılacak olanlar özelden facebook mesajı atıp isim ve şehir ve semt bilgileri vermelidir. Zihinlerin birliği ve toplu bilinç ile daha da güçlü olacak olan bu meditasyona, aileniz, arkadaşlarınız ve tüm sevdiklerinizi davet edin.

Tüm korkularınızdan arının, affedemediklerinizi affedin, tekrarlanan ve istenmeyen olaylardan kurtulun, 2017 ye yeni başlangıçlarla girin. Ayrıntılı bilgi için hemen bizi arayın.

Luminy Anne Çocuk ve Aile Egzersizleri Güzelbahçe’de

Canan Korkmaz
Anne Çocuk Sağlık ve Spor Programları İle Doğaya Dönün

Günümüzde çocuklarımızı uyaran birçok teknolojik dış etken, artık onları sosyal yaşamdan soyutlar bir hale geldi. Eskiden sokakta arkadaşlarıyla oyunlar oynar, bisiklete biner, kaykaya veya paten kayarlardı. Şimdi ise onları bilgisayarın ve telefonun başından kaldıramaz oldunuz. Öyle ki kaykaylar bile elektrikli ve hiçbir hareket yapmayı gerektimeden gider hale geldi.

Güzelbahçe/İzmir
Çocuklarınızla Pilates ve Yoga Yapın.

İşte tam da bu noktada onlara iyi örnek olarak, onları heveslendirerek,  sağlıklı yaşam ve spora yönlendirerek kendi vücutlarını daha iyi tanımalarını sağlamalıyız.

Küçük yaşta bu bilinci almış olan çocuklar, ileriki hayatlarında günlük yaşamda veya spor hayatında sakatlanma riskini en aza indirger. Daha güçlü, dengeli, kuvvetli, esnek ve fit bir vücuda sahip olur.

Bu nedenle Luminy Yaşam Koçluğu Güzelbahçe Villamızda, doğa içinde, anne çocuk veya baba çocuk personal training derslerine çocuklarınızı da getirin, onlara küçük yaşta vücutlarını tanıma ve daha sağlıklı yaşama imkanı verin.

Bilgi almak ve randevu için hemen bizi arayın.

0537 684 94 99 Luminy

LUMINY FACEBOOK ADRESİ İÇİN HEMEN TIKLAYIN

Türkiye İçin Huzur, Şifa ve Mutluluk Meditasyonu (Türkiye için olumlama çalışması)

Ekran Resmi 2016-03-19 14.47.03
Hepimiz aynı kaynaktan geldik.

Hepimiz zor zamanlar geçirdik. Hiçbir dönemde bu kadar fazla desteğe ve morale ihtiyacımız olmamıştı. Bugün siz de kendiniz, ülkeniz ve sevdikleriniz için bir şey yapın. Evrenin, tanrının, meleklerin ve inandığınız o kutsal güç her ne ise onun desteğini, ışığını ve rehberliğini dileyin. Kaynağınıza bağlanın. Çünkü ancak ışık ve iyi düşünceler karanlığı alt edebilir. Kötülük, kötülükle beslenir. İyiliğin hakim olması için içimizdeki nefret, öfke , kıskançlık, korku, yıkıcı stress vb duygulardan kurtulmalıyız.

Aydınlığa çıkmanın birçok yolu var. Bazı ruhlar aydınlığa ve içlerindeki güce ulaşmak için zor ve karanlık yollardan geçmelidir. Bu ilahi yolda ilerlemek veya ilerlememek sizin seçiminizdir. Her yolculuk kesinlikle kutsaldır.

Bu hayattan ve öğrenmemiz gerekenler vardır. Derslerimizi aldıkça yolumuz aydınlanacak ve saf sevgiye dönüşeceğiz. Bunu yaparken kesinlikle yargılamamalı ve kötülük düşünmemeliyiz.

Ekran Resmi 2015-04-20 17.15.11
İçinizdeki sevgi ve enerjiyi 4 elementi düşünerek veya kullanarak çevrenize ve herkese verin. Hava, su, toprak ve ateş. Aydınlanmak için bir mum yakın, suya veya toprağa dokunun, derin nefesler alın.

Her insanın yaşadığı koşullar, büyüme şartları, deneyimleri farklı olduğu için ortaya çıkan bireylerin davranışları ve size yaşattıkları da farklı olacaktır. Belki siz onların yaşadıklarını yaşasaydınız siz de yanlış yollara sapacaktınız.

Yapmamız gereken şey kalbinizi koşulsuz sevgiyle doldurmak, doğa ile evrenle ve gücün kaynağı ile bağlantıda olmaktır. Siz isteseniz de istemeseniz de her şey ilahi planda olması gerektiği gibi ilerleyecektir. Bu planda almanız gereken dersler ve öğrenmeniz gereken şeyler vardır. Bazı dersler sizi üzecekmiş gibi görünse de aslında ilerlemeniz için gereklidir. Bunları öğrendikçe hayatımızı daha mutlu, huzurlu ve bolluk içinde geçireceğiz.

İçinizdeki sevgiyi yemeklerinize, içeceklerinize, havaya, suya, ateşe, toprağa ve çevrenizdeki her şeye verin.

Şimdi her gece yatmadan önce kendiniz, sevdikleriniz, ülkeniz ve değer verdiğiniz her şey için yapabileceğiniz bir olumlama çalışması yapacağız.

 

Türkiye için Olumlama Çalışması.

Hazırlık: Her gece yatmadan önce şifalanması, olumlanması ve daha iyiye gitmesini istediğiniz şey için niyet edin. Duş alın veya ellerinizi, ayaklarınızı ve yüzünüzü yıkayın.

 

Ekran Resmi 2016-07-18 17.04.25
Yatarak dua pozisyonu

Uyku pozisyonunuzu alın, derin derin nefesler alarak içinizi sevgiyle doldurun. Bunu yaparken, en çok huzur bulacağınız yerde, (hiç gitmemiş bile olsanız) en mutlu anınızı (olumlu olmalı), en sevdiğiniz kişiyi veya sizi en mutlu edecek konuyu düşünün. En az 7 derin nefes alın. Nefes alırken göğsünüzü ve karnınızı şişirin.

En rahat pozisyona geçin. Kendiniz ve bütünün iyiliği, huzuru ve mutluluğu için yeniden niyet edin. (İyi anılarınızı düşünerek)

Şimdi şifa veren bir ışık hayal edin. Bu ışığı kalbinize getirin ve Türkiye’yi, Türk Bayrağını ve Türkiye haritasını gözünüzün önüne getirin. Her şeyin daha güzel olduğu bir Türkiye hayal edin.

Derin nefesler almaya devam edin.

Hayalinizdeki Türkiye’de neler değişmiş? Bir bir izleyin.

Ne gibi yenilikler var?

İnsanların davranışları nasıl?

Okullar ve çocuklar nasıl?

Diğer meslek dallarındaki insanları düşünün. Neler değişmiş?

Doğa ve şehirlerde neler değişmiş?

Ellerinizi kalbinize götürün yüreğinizde huzuru, barışı, sağlık ve mutluluğu hissedin. Yüreğinizdeki huzurun tüm vücudunuzu sarmasına izin verin.

Ayak parmaklarınızdan yukarıya doğru huzur veren ışık tüm vücudunuza yayılıyor.

Tüm iyi enerjilerin, inandığınız tüm olumlu madde veya varlıkların etrafınızda ve Türkiye etrafında bir koruma kalkanı oluşturduğunu hayal edin.

Bu kalkandan tüm negatif etkiler dışarı çıkacak. Pozitif, huzurda, iyilik ve mutluluk kaynağı olan her şey içeri girecek.

Kalbinizde parlayan şifa, huzur ve mutluluk ışığının sıcaklığını tüm vücudunuzda hissedin.

Bu ışığı dalga dalga vücudunuzdan tüm Türkiye’ye yayın.

Şimdi Türkiye’de hakim olmasını istediğiniz tüm iyi niyetleri aklınızdan geçirin. Tekrar edin.

Koşulsuz sevgiye niyet ediyorum,

Huzura niyet ediyorum,

Sağlık ve Mutluluğa niyet ediyorum,

Bilgeliğe niyet ediyorum,

Anlayışa niyet ediyorum,

Vicdanlı olmaya niyet ediyorum,

Hoşgörüye niyet ediyorum,

Bolluk ve berekete niyet ediyorum,

Birliğe niyet ediyorum,

Ve ilahi plan olması gerektiği gibi ilerlerken, öğrenmem gereken şeyleri öğrenerek yoluma devam ediyorum.

Ben de evrenin şifa ve huzur veren gücü ile diğer insanlara ışık, sevgi ve bereket oluyorum.

Benim ve bütünün hayrına olan gerçekleşmesini istediğim tüm olumlu dileklerim gerçekleşecek.

Her gün güneş doğarken şifa ve huzur veren ışık tüm iyi niyetlerimizle bizi ve ülkemizi sarsın ve çok güçlü bir koruma kalkanı oluştursun.

Hepimiz aynı kaynaktan geldik ve biriz bu nedenle birbirimizin elinden tutup aydınlığa çekeceğiz.

Tüm iyi niyetlerin gerçekleşmesi dileğimizle.

Luminy

 

 

 

 

LUMINY İLE RAMAZAN AYINDA DA SAĞLIKLI VE FİT KALIN

Healthy-eatingLuminy Yaşam Koçluğu ve Sağlık Merkezi üyeleri Canan Korkmaz ile ramazan ayında da sağlıklı ve fit kalıyor. Ramazan ayı, iftar ve sahur vakitlerine göre düzenlenmiş beslenme ve spor programları sayesinde, sağlıklı bir şekilde spor yapmaya devam etmek mümkün.

Hatta ramazan ayında alkol, gece geç saatlere kadar vakit geçirme ve yemek kaçamakları gibi durumlardan uzak durulacağı için normalden daha iradeli, kararlı ve daha fit olarak mükemmel bir program oluşturulabilir.

Önemli olan iftar ve sahur saatleri arasında kalan zamanlardaki öğün saatlerimizde vücudumuza tüm gün yetecek olan, onun ihtiyacı olan su, vitamin, mineral, protein ve karbonhidratı sağlamak.

Ramazan ayında özellikle sahur vaktinde uzak durulacak gıdalar arasında ise tuzlu gıdalar, hamur işleri, kızarmalar, beyaz ekmek, makarna gibi besinler bulunmakta.

20160525_134510
Canan Korkmaz ile doğada kilo verin ve incelin.

Ramazan ayında kas kitlemizi korumak için beslenmemize çok dikkat etmeliyiz. Kaslarımız amino asit ile beslenir, aminoasitler proteinlerin yapı taşıdır. Spor sonrası alınan proteinli besinler sayesinde kas hücreleri onarılır ve güçlenir. Protein içeren besinler, tamamlanmış proteinler ve tamamlanmamış proteinler olarak ikiye ayrılır. Tamamlanmış proteinler en çok et, tavuk, balık, yumurta gibi hayvansal besinlerde bulunur. Tamamlanmamış proteinler ise bitkisel gıdalarda bulunur. (meyve ve sebzeler) Proteinlerin yapıtaşları aminoasitler, dokuları onarır, hücreleri yapılandırır ve enzimlerin meydana gelmesini sağlar. Vücudumuzda kas kitlesini arttırmak, kas yapmak istiyorsak özellikle spor sonrası mutlaka protein içeren besinler yemeliyiz. Ayrıca proteinler, vücudumuzun enerjiye ihtiyacı olduğu zamanlarda enerji de sağlayabilir. Fakar 1. derece enerji kaynağı karbonhidratlardır.

Ekran Resmi 2015-11-02 12.38.24Vücudumuz enerjisinin büyük bölümünü karbonhidratlardan alır. Dolayısıyla spor öncesi (en az 2 saat önce) karbonhidrat da içeren besinler yediğimiz taktirde performansımız artacaktır. Spor sonrasında da protein ağırlıklı beslendiğimiz taktirde kas hücrelerimiz onarılacak ve beslenerek büyüyecektir.

Ramazan ayında dehidrasyon konusuna da dikkat etmek gereklidir. Dehidrasyon vücudun susuz kalmasıdır. Beslenmenin yanında su ihtiyacımızı da karşılamlıyız. Yetişkin bir insan en az 2.5 litre su tüketmelidir. Su alımı özellikle yavaş yavaş olduğu taktirde vücuttan direk atılmayacak ve daha verimli bir hal alacaktır. (Şişeyi birden tepenize dikmek yerine her zaman yudum yudum içmenizde fayda var. Özellikle egzersiz esnasında)

Ramazan ayında uygulayabileceğiniz egzersiz ve beslenme programları arasında, pilates, fitness ve yoga programlarının yanında zihinsel ve ruhsal gelişim programlarından da faydalanablirsiniz. Bunun için hemen randevu alın ve Luminy Yaşam Koçluğu ve Sağlık Merkezini ziyaret edin.

Zihin, beden ve ruh bütünlüğünüzü sağlamak için Luminy ramazan ayında da sizinle.

Luminy İzmir, Güzelbahçe, Kahramandere’de. Çok yakında İstanbul, Göktürk’te Yeshill sitesinde de sizlerle olacağız.

Sağlıkla Kalın.

 

 

LUMINY KARIN VE BACAK SIKILAŞTIRICI PİLATES EGZERSİZLERİ: İZMİR, GÜZELBAHÇE, İSTANBUL, GÖKTÜRK

İşte size miniball ile uygulayabileceğiniz, (küçük top yok ise yastık da kullanabilirsiniz) karın, üst bacak ve iç bacaklarınızı sıkılaştırıp, güçlendirerek inceltecek hariha bir matwork pilates egzersizi. (Hedef kas grupları: Rectus abdominis, adductors, quadriceps)

Harekete başlamadan önce en az 15 dakika ısınıyoruz.

Daha sonra bel boşluğumuzu pelvik tilt hareketi ile doldurup, ayaklarımızı başlangıç pozisyonuna getiriyoruz. (masa pozisyonu.)

Nefes vererek crunch hareketini yaparken, aynı anda masa pozisyonundaki ayaklarımızı da 90 dereceye getiriyoruz.

En az 10 tekrar ve 4 set uygulayabilirsiniz. (Hareketi daha da zorlaştırmak için daha yavaş yapın.)

Hareket sonrasında mutlaka esneme hareketlerinizi yapın.

Not: Luminy videoları daha önce spor ile ilgilenmiş veya herhangi bir rahatsızlığı olmayan kişiler içindir. Hareketler sırasında bel, boyun ve dizlerinizde ağrı hissederseniz harekete son verin. Videoları uygulamadan önce mutlaka Luminy spor koçlarına, personal trainerlara veya doktorunuza danışın.

Luminy Yaşam Koçluğu ve Sağlık Merkezi ile ilgili her türlü yayın hakkı Luminy’ye aittir. İziznsiz paylaşılamaz ve çoğaltılamaz.

LUMINY PİLATES VE FİTNESS YAKINDA İSTANBUL GÖKTÜRK YESHILL’DE DE SİZİNLE

İzmir Güzelbahçe'de şirin bir villada sağlıklı yaşam
Canan Korkmaz ile doğada spora

Luminy Yaşam Koçluğu ve Sağlık Merkezi ile doğada ve her yerde sağlıklı ve fit kalmayı öğrenebilirsiniz. Anatomik olarak vücut farkındalığınızı geliştirip, kendinize en uygun antrenman şeklini personal trainerınız ile belirleyip her geçen gün daha sağlıklı, şekilli ve fit bir vücuda sahip olabirsiniz.

Luminy ile tanıştığınız ilk gün yaşam koçunuz ile birlikte soru cevap şeklinde vücudunuzu tanıyacaksınız. Daha sonra postür analizi ve vücut ölçümleriniz yapılacak. Bu ölçümler her ay düzenli olarak takip edilecek. Zamanla daha rahat hareket edip daha dinç olacaksınız. Günlük yaşamın stresi, kalabalık, gürültü, olumsuluklar sizi daha az etkilemeye başalayacak. Depresyoni, miskinlik, mayışıklık, sürekli uyuma isteğiniz var ise, hayata geri dönmek ve gerçek siz ile karşılaşmanın tam zamanı. Luminy meditasyon, nefes ve mental zindelik programları ile zihin ve ruh bütünlüğünüzü de sağlayacaksınız.

İzmir Güzelbahçe’de reformeri pilates, fitness, zumba, yoga, body building ve sporcu yetiştirme

Spor programları ile birlikte tüm vücut dengeniz değişecek ve her geçen gün daha da gençleşeceksiniz. Sırt, bel ve boyun ağrılarınız azalacak. Yürüyüş, jogging, vb gibi hareketler sizi yormayacak. Merdivenleri daha rahat çıkar hale geleceksiniz. Kıyafetleriniz üzerinizde daha güzel görünmeye başlayacak. Cildiniz her geçen gün daha da güzelleşecek.

Evet, bunların hepsi zaten spor hayatınızda olduğuna ve doğru bir şekilde yaptırıldığında olacak olan durumlar. Fakat her spor dalı size iyi gelemeyebilir. Eğer spor sonrasında bel, boyun veya diz ağrılarınız artıyorsa, kendinizi çok yorgun ve eskisinden daha kötü hissediyorsanız, spordan sonra hiçbirşey yapacak haliniz kalmıyorsa, bu egersizlerin size uygun olmadığını veya yanlış yaptırıldığını gösterir.

20160525_134307-1
Doğada spor ile daha fazla kalori yakın. Luminy Güzelbahçe’de

Spor sonrasında oluşan kas ağrılarınız günlük hayatınızı olumsuz yönde etkiliyor ve dayanılmaz bir hale geldi ise bu, streching yani esneme hareketlerinizin düzgün yaptırılmadığı anlamına gelir.

Siz de profesyonel bir şekilde denge, güç, kuvvet, esneklik ve dayanıklılığınızı arttırarak vücut farkındalığınızı geliştirmek, sağlıklı, şekilli ve fit bir vücuda sahip olmak istiyorsanız, hemen bizi arayın ve randevunuzu alın.

Canan Korkmaz

Yaşam Koçu ve Kişisel Antrenör (Personal Trainer)

Luminy Yaşam Koçluğu Ve Sağlık Merkezi

LUMINY EV EGZERSİZLERİ VİDEOLARI: KARIN SIKILAŞTIRICI EGZERSİZLER

 

Değerli üyelerimiz ve takipçilerimiz. Her ne kadar spor mevsimlik bir aktivite olmasa da yaz yaklaşınca hepimizde bir yağ eritme, zayıflama ve incelme telaşı oluyor.

Luminy Sağlıklı Yaşam Merkezi sizler için evde de yapabileceğiniz egzersizleri web sitesinde yayınlamaya devam edecek. Düzenli ve tüm vücudu kapsayan (full body programs) programlar için lütfen merkezimizi ziyaret için randevu alınız. Ücretsiz ölçüm ve analizlerinizi yaptıktan sonra size en uygun egzersiz programını yazalım. İster merkezimize gelin isterseniz evinizde veya doğada programınızı uygulayın. Kısa sürede sonuç almak için bizi hemen arayın.

İşte size karın kaslarınızı sıkılaştırıp güçlendirecek swiss ball kullanarak evde rahatlıkla yapabileceğiniz harika bir egzersiz. Bu egzersizde hedef kas grubu rectus abdoministir. (Karın kasları)

Egzersiz öncesinde en az 15 dakika ısınıyoruz.

Daha sonra bel boşluğumuzu doldurarak yatıyoruz.

Ayaklarımızı 90 derecede plantar fleksiyon haline getiriyoruz.

Videoda gördüğünüz şekilde egzersizi 10 tekrar ve 4 set uyguluyoruz. Set aralarında en fazl 15 saniye dinleniyoruz.

Egzersizler sonrasında streching yani esneme hareketlerini sakın unutmayın.

Esneme hareketleri ile ilgili videolarımız da çok yakında yayınlanacaktır. Bizi takip etmeye devam edin.  Merkezimis Güzelbahçe, Kahramandere’de. Çok yakında İstanbul Göktürk’de Yeshill Sitesin’de de sizlerle olacağız.

Not: Luminy videoları daha önce spor ile ilgilenmiş veya herhangi bir rahatsızlığı olmayan kişiler içindir. Hareketler sırasında bel, boyun veya dizlerinizde ağrı hissederseniz harekete son verin. Videoları uygulamadan önce mutlaka Luminy spor koçlarına, personal trainerlara veya doktorunuza danışın.

Luminy Yaşam Koçluğu ve Sağlık Merkezi ile ilgili her türlü yayın hakkı Luminy’ye aittir. İziznsiz paylaşılamaz ve çoğaltılamaz.

 

Canan Korkmaz

Luminy Yaşam Koçluğu ve Sağlık Merkezi

LUMINY İLE, GÜZELBAHÇE’DE ŞİRİN BİR VİLLLADA SAĞLIKLA ZAYIFLAYIN

Ekran Resmi 2016-05-04 11.11.57Luminy Yaşam Koçluğu ve Sağlık Merkezi yılların deneyimi ile kişilerin sağlıklı ve fit bir vücuda sahip olmaları için onlara kendi vücutlarını tanımaları ve kendi yaşam koçları olmalarını sağlamayı misyon edinmiştir.

Siz de hala düzenli spor yapma ve sağlıklı beslenme alışkanlığını kazanamadıysanız, hala bu muhteşem merkez ile tanışmadınız demektir.

Kendi vücudunuzu anatomik olarak tanıyarak kas sisteminizi kullanarak ve sağlıklı beslenerek düzgün bir postüre ve ideal kilonuza ulaşabilirsiniz. Biz diyet yaptırmıyoruz. Size sağlıklı ve sağlıklı olmayan besinleri öğretiyor, ve sağlıklı hayatı bir yaşam tarzı haline getirmenizi sağlıyoruz.

Fazla kilolardan ve selülitlerden şikayetçiyseniz, sürekli yorgun hissediyorsanız, hastalıklara Ekran Resmi 2016-05-04 11.02.20çabuk yakalanıyor ve bağışıklık sisteminizin güçsüz olduğunu düşünüyorsanız, sırt ve bel ağrılarınız varsa, bel ve boyun fıtığınız varsa, sürekli yemek yemek ve uyumak istiyorsanız, işinizde mutlu değilseniz, aile, erkek veya kız arkadaş konusunda problemler yaşıyorsanız, çocuklar hayatınızı çekilmez bir hale getirmiş ve kendinize zaman ayıramaz hale gelmişseniz hemen bizimle iletişime geçin.

Marmaris spor ve sağlık kampı
Canan Korkmaz ile pilates ve yoga kampı Marmaris.

Alanında uzman yaşam koçları ve spor koçları ile siz de zihin, beden ve ruh sağlığınızı bütünlüğünüzü sağlayın. Aynen şarkıda dediği gibi “Neşeki olun ki genç kalasınız ve bu dünyadan da zevk alasınız.”

Not: Luminy Yaşam Koçluğu ve Sağlık Merkezi ile ilgili her türlü yayın hakkı Luminy’ye aittir. İziznsiz paylaşılamaz ve çoğaltılamaz.

Canan Korkmaz

Luminy Yaşam Koçluğu ve Sağlık Merkezi