ONLINE EV EGZERSİZ VE ANTRENMAN VİDEOLARI, EŞLİ EGZERSİZ, ÇOCUK EGZERSİZLERİ İZMİR

Herkese merhabalar

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun. Bu makalemizde evde, çocuğunuz, eşiniz, arkadaş veya aile dostları ile yapabileceğiniz Omuz ve kol kaslarınızı güçlendirecek basit egzersiz videoları hazırladım.  Her antrenmana öncelikle dinamik stretching ve aktif ısınma ile başlayalım. Bu ve bunun gibi yapacağınız, nabzınızı yükseltecek ve sizi antrenmana hazırlayacak olan egzersizler, hem sakatlanma riskinizi azaltır, hem de eklem açıklığınızı arttırarak hareketleri daha düzgün yapmanızı sağlar.

Bugün deltoid dediğimiz omuz kaslarımızı çalıştıracağız. İşte sizler için hazırladığımız hareketler.

10 dakika ısınmanızı yaptıktan sonra her hareketi 10 tekrar ve 2 şer set uygulayın. Ağırlıkları kendinize göre ayarlayın ve hareketleri yavaş yavaş yapın. Dilerseniz su şişelerini ağırlık olarak, kilotlu çoraplarınızı da direnç bandı olarak kullanabilirsiniz. Antrenmanınız bittikten sonra esneme hareketlerini unutmayın. Esneme hareketleri ve esnemenin önemi ile ilgili makalemizi okuyarak bu konu hakkında bilgi alabilirsiniz. Daha önce buna benzer hareketler veya spor yapmadıysanız mutlaka bir uzmandan yardım alın.

Yardım ve destek için Luminy Life Instagram hesabından bizimle iletişime geçebilirsiniz.  Şimdi egzersizlere geçelim

10 dakika ısınma

 

Dumbell Front Raise

 

Lateral Raise

 

Dumbell Shoulder Press

Direnç bantları yani lastikler yardımıyla Lateral raise:

Aynı şekilde front raise hareketini de direnç bantlarıyla uygulayabilirsiniz.

23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı! Çocuklar için Ev Egzersizleri İzmir

Herkese merhabalar

Yarın çok önemli bir gün. Yarın Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağanı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramının tam 100. yılı. Biz de evlerimizden bu bayramı çocuklarımıza ev egzersizleri ve programları yaptırarak kutlayacağız. Bu tarih, yani 23 Nisan 1920, Türk milletinin iradesini temsil eden Birinci Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı ve Türk halkının egemenliğini ilan ettiği tarihtir.

Atatürk, 23 Nisan 1924’te ’23 Nisan’ gününün bayram olarak kutlanmasına karar vermiş ve Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından sadece Türk çocuklarına değil, bütün Dünya çocuklarına armağan edilen, her yıl 23 Nisan günü kutlanan, Türkiye’nin milli bayramı olan bu bayramın bizim için anlam ve önemi de çok büyüktür.

Çocukların sağlıklı gelişimleri, fiziksel, ruhsal ve fiziksel sağlıkları ve ilerlemeleri için herhangi bir spor dalıyla ugraşmaları çok önemlidir.

Biz de bu özel günle çocuklara aileleriyle veya arkadaşlarıyla yapabilecekleri bazı eğlenceli egzersiz videoları hazırladık. Umarım sizin de hoşunuza gider. Egzersizleri mutlaka ısındıktan sonra yapın eğer daha önce bu tarz egzersizler hiç yapmadıysanız, bu konu ile ilgili bize veya bir uzmana danışarak bu hareketleri deneyin.

Yoga, pilates, fitness, kilo verme ve vücut şekillendirme programları, çocuk aktiviteleri ve tüm programlar hakkında bilgi almak için instagram adresimizi takip edin ve bize fikirlerinizi, dilek ve isteklerinizi yazın.

Instagram: Luminy Life

0531 525 77 47

İşte size core bölgenizi ve dengenizi güçlendirecek bir egzersiz.

 

Aşağıdaki egzersiz ile karın kaslarınızı yani abdominallerinizi güçlendirebilirsiniz.

Aşağıdaki egzersiz ile kol ve göğüs kaslarınızı güçlendirebilirsiniz.

Egzersizlerimizin devamı gelecek bizi takip etmeye devam edin. Tamamlanmış bir antrenman programı için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. Online veya bire bire derslerimiz devam ediyor.

Luminyt Life

Luminy Güzelbahçe Çocuklar için Spor, Pilates ve Jimnastik Dersleri

Luminy Reformer Pilates Çocuk Egzersiz Videosu (Güzelbahçe/İzmir)

 

Luminy çocuk egzersiz
Luminy çocuk egzersiz

Luminy yaşam koçluğu ve sağlık merkezi çocuklar için pilates derslerine başladı. Onlara esneklik, dayanıklılık, güç, kuvvet, denge ve sağlık kazandıracak bu egzersizler ile hem kendilerine olan güveni artacak hem de olası sakatlık riskleri ve yaralanmalara karşı daha dayanıklı hale gelecekler.

Küçük yaşta spor yapmaya başlamak gelecekte daha fit bir vücuda

Güzelbahçe'de çocuk spor
Güzelbahçe’de çocuk spor

sahip olmanızı sağlarken aynı zamanda bunu bir yaşam tarzı haline getirerek daha sağlıklı ve mutlu bir yaşam geçirmenizi sağlar.

Çocuklarınızın sosyalleşmesi, sporu bir yaşam biçimi haline getirmesi için siz de onları Luminy Yaşam Koçluğu ve Sağlık Merkezi ile tanıştırın.

Heryaş için antrenman Güzelbahçe, Luminy'de
Her yaş için antrenman Güzelbahçe, Luminy’de

Doğa içinde muhteşem bir villada onlar da sizinle veya kendi yaş gruplarıyla egzersiz yapsın.

Çocuklar için özel jimnastik, pilates ve yoga derslerimiz de bulunmaktadır.

Ayrıntılı bilgi için hemen bizi arayın ve randevu alın.

 

Luminy Anne Çocuk ve Aile Egzersizleri Güzelbahçe’de

Canan Korkmaz
Anne Çocuk Sağlık ve Spor Programları İle Doğaya Dönün

Günümüzde çocuklarımızı uyaran birçok teknolojik dış etken, artık onları sosyal yaşamdan soyutlar bir hale geldi. Eskiden sokakta arkadaşlarıyla oyunlar oynar, bisiklete biner, kaykaya veya paten kayarlardı. Şimdi ise onları bilgisayarın ve telefonun başından kaldıramaz oldunuz. Öyle ki kaykaylar bile elektrikli ve hiçbir hareket yapmayı gerektimeden gider hale geldi.

Güzelbahçe/İzmir
Çocuklarınızla Pilates ve Yoga Yapın.

İşte tam da bu noktada onlara iyi örnek olarak, onları heveslendirerek,  sağlıklı yaşam ve spora yönlendirerek kendi vücutlarını daha iyi tanımalarını sağlamalıyız.

Küçük yaşta bu bilinci almış olan çocuklar, ileriki hayatlarında günlük yaşamda veya spor hayatında sakatlanma riskini en aza indirger. Daha güçlü, dengeli, kuvvetli, esnek ve fit bir vücuda sahip olur.

Bu nedenle Luminy Yaşam Koçluğu Güzelbahçe Villamızda, doğa içinde, anne çocuk veya baba çocuk personal training derslerine çocuklarınızı da getirin, onlara küçük yaşta vücutlarını tanıma ve daha sağlıklı yaşama imkanı verin.

Bilgi almak ve randevu için hemen bizi arayın.

0537 684 94 99 Luminy

LUMINY FACEBOOK ADRESİ İÇİN HEMEN TIKLAYIN